All
Search
Images
Videos
Shorts
Maps
News
More
Shopping
Flights
Notebook
Report an inappropriate content
Please select one of the options below.
Not Relevant
Offensive
Adult
Child Sexual Abuse
Fitness
Muscle Workout
Bodybuilder
Workout
Explosive
Muscle Up
Calisthenics
Muscle Up
Deadlift
Workout
Bulking
Up Workout
Clean
Workout
Fran
Workout
Chris Heria
Muscle Up
Fast Twitch
Muscle Training Workouts
Double Unders
Workout
Exercise
Muscle UPS
Bar Muscle Up
Drills
Bar Muscle Up
CrossFit
Fight Gone Bad
Workout
Best
Muscle UPS
Chest to Bar Pull-
Ups
Chin UPS Muscles
Worked
Bear Complex
Workout
Exercises to Improve Pull-
Ups
Muscle Up
Exercise
Muscle Up
Routine
Muscle Up
Training
Pull
Up Muscles
Muscle UPS
for Beginners
Pull-Ups Muscles
Worked
Sit
Up Workouts
Muscle Up
Technique
Gymnastic
Muscle Up
How to Train to Do Pull-
Ups
Length
All
Short (less than 5 minutes)
Medium (5-20 minutes)
Long (more than 20 minutes)
Date
All
Past 24 hours
Past week
Past month
Past year
Resolution
All
Lower than 360p
360p or higher
480p or higher
720p or higher
1080p or higher
Source
All
Dailymotion
Vimeo
Metacafe
Hulu
VEVO
Myspace
MTV
CBS
Fox
CNN
MSN
Price
All
Free
Paid
Clear filters
SafeSearch:
Moderate
Strict
Moderate (default)
Off
Filter
Fitness
Muscle Workout
Bodybuilder
Workout
Explosive
Muscle Up
Calisthenics
Muscle Up
Deadlift
Workout
Bulking
Up Workout
Clean
Workout
Fran
Workout
Chris Heria
Muscle Up
Fast Twitch
Muscle Training Workouts
Double Unders
Workout
Exercise
Muscle UPS
Bar Muscle Up
Drills
Bar Muscle Up
CrossFit
Fight Gone Bad
Workout
Best
Muscle UPS
Chest to Bar Pull-
Ups
Chin UPS Muscles
Worked
Bear Complex
Workout
Exercises to Improve Pull-
Ups
Muscle Up
Exercise
Muscle Up
Routine
Muscle Up
Training
Pull
Up Muscles
Muscle UPS
for Beginners
Pull-Ups Muscles
Worked
Sit
Up Workouts
Muscle Up
Technique
Gymnastic
Muscle Up
How to Train to Do Pull-
Ups
Muscular Build
Up
Kid Muscle
Strength
Workout Routines Muscle
and Fitness
Muscle Up
Thenx
Push-Up Workout
Routine
Best Pull
Up Workout
Muscle
Kid Hook Up
Muscle Up
Variations
How to
Muscle Up
How to Do a Proper
Muscle Up
Muscular
Workouts
Muscle Up
Practice
Muscle Up
CrossFit
Pull Up Muscles
Worked
Muscular Endurance Warm
Up
Bar Muscle UPS
CrossFit
Muscle UPS Muscles
Worked
Bar Muscle Up
Cues
Muscle UPS Workout
Top
Muscle Workouts
0:33
Nikunj Agarwal | Recipe Creator on Instagram: "Can you believe I made all these dishes in just 5 minutes with @bowlful.store!! ✨ Whether you’re a busy student or someone living alone or just travelling you need these ready to eat meals in your life!! 🥰 . . . Ready to eat, instant recipes, pasta, university recipes, student recipes, travel meals, meal prep"
17K views
8 months ago
Instagram
nikunjgram
0:27
Le Petît chêf-TN̈ Officiel on Instagram: "Looking for a fast and budget-friendly student meal? 🤩🔥 Here’s a super easy Crunchy Jumbo Sandwich with chips — ready in minutes and made with simple ingredients you already have at home! Perfect for students, busy workers, or anyone who wants a quick and delicious bite. Try it today and tell me what you think! Don’t forget to subscribe for more fast and affordable student recipes 👨🍳✨ #StudentMeals #EasyRecipes #QuickSnack #BudgetCooking #LePetitChe
5K views
10 months ago
Instagram
le_petit_chef_tn_study_work
1:34
Alex MacLaren on Instagram: "Broke student meal #easyweeknightmeals #momlife"
315.2K views
10 months ago
Instagram
mac.larena
0:06
Sydney DeVore on Instagram: "This week’s busy med student meal prep was brought to you by Whole Foods. 🤩 If you’re traveling back from break, bouncing between interviews, on busy clerkships or don’t have time to cook for some reason, I highly recommend checking out the new Family Meal Deal. They had some very healthy options and I definitely feel like I got my money’s worth! #medicalschool #premed #mealprep #gymnast #athlete"
8.2M views
9 months ago
Instagram
becomingdrdevore
0:11
Lindsay Wilson - Online Coach on Instagram: "Spinach & Feta Cheats Quiche - Recipe Below 👇 This turned out super. 38g of protein, done in 20 minutes. Feels kind of like a nutritious uni student meal. For more fibre add a side salad I reckon. Not bad for four ingredients Nutrition - 500 kcal (38P, 32C, 25F) 1 high protein wrap (normal is fine) 40g baby spinach (chopped) 3 medium eggs 45g feta (crumbled) Salt and pepper to taste I cooked mine for 20 minutes at 180C and was delighted the sides wer
1.6M views
8 months ago
Instagram
fillingmeals
0:11
Lindsay Wilson - Online Coach on Instagram: "Spinach & Feta Cheats Quiche - Recipe Below 👇 This turned out super. 38g of protein, done in 20 minutes. Feels kind of like a nutritious uni student meal. For more fibre add a side salad I reckon. Not bad for four ingredients Nutrition - 500 kcal (38P, 32C, 25F) 1 high protein wrap (normal is fine) 40g baby spinach (chopped) 3 medium eggs 45g feta (crumbled) Salt and pepper to taste I cooked mine for 20 minutes at 180C and was delighted the sides wer
7.6M views
May 31, 2025
Instagram
fillingmeals
1:48
NITISH KUMAR on Instagram: "₹1200 Diet Plan for Students🔥✅ Beginners Guide Ep.2 📍 Students ke liye best muscle building diet under ₹1200! Jo log hostel me rehte hain, tight budget me struggle kar rahe hain, unke liye ye diet ek blessing ho sakta hai 🙌 💰 Monthly Cost: ₹1200 only 🥚 Protein: 80–90g/day 🏋️♂️ No supplements, no fancy food 🍛 Hostel meals + simple grocery items 🕒 Full diet with timings and macros 🔖 Isse save kar lo aur apne meal routine me add karo 👇 Grocery breakdown + meal
2.3M views
Apr 25, 2025
Instagram
ni_30_yadavv
0:10
Maya Suresh | CPT + INTEGRATIVE NUTRITION HEALTH COACH on Instagram: "Healthy meals I eat on repeat as a gym girl, college student, and coach🤍 I keep my meals simple: centered around a lean protein source, a carbohydrate, fruits and vegetables for micronutrients and fiber, and healthy fats. Nothing complicated and no crazy macro friendly recipes. Just simple & basic meals that support my lifestyle, training, and energy needs. Take this as your sign that you DONT need constant variety… you need
2.5K views
8 months ago
Instagram
mayagfit_
0:09
Latest Deals in SG on Instagram: "$15++ Student Meal at Haidilao?!? 😱🍲 🔹 Bring a friend & enjoy a full set of hotpot for around $15++ per pax 🔹 Inclusive of 1 soup base, 1 meat, 3 side dishes, noodles or rice, 1 vegetable & 2 snacks 🔹 Applicable for dine-in only 🔹 Limited time only 📅 Mon - Fri ⏰ 10AM - 6PM 📍 Selected Haidilao outlets . . . #sgfood #sgfoodie #wheretoeat #hotpot #haidilao #haidilaohotpot #studentmeals #studentmeal #budgetmeals #sgdeals #sgpromo #sgteledeals"
588.8K views
11 months ago
Instagram
sgteledeals
1:29
Jeremy Olive on Instagram: "Japan’s school lunch program, Shokuiku (食育), is a government-mandated food education system designed to promote healthy eating habits from a young age. Here’s how it works: ✅ Nutritious, Balanced Meals – Lunches include rice, fish or meat, miso soup, vegetables, and milk, ensuring portion control and variety. 🚫 No Processed Foods – Sugary drinks, chips, and fast food are banned; everything is cooked fresh in school kitchens. 👩⚕️ Supervised by Nutritio
19.4M views
Feb 8, 2025
Instagram
jeremyolivadorado
1:10
Akshay | ಅಕ್ಷಯ on Instagram: "Homemade food that too in budget 😍 📍chef mumma, opp. Inland arcade, padavinangadi, Mangalore #homemadefood #homestylefood #mangalorefood #mangalorefoodie #foodinmangalore (Budget eats in mangalore, student friendly places, places for office workers, office meals, student meals, meals under 99, home made meals, ghee rice, kebab, chicken sukka, chicken pulimunchi, chicken green masala, idli Saru, seme Saaru, neer dose saaru, koli Saaru)"
60.8K views
7 months ago
Instagram
mangalurumacha
0:38
Spill the Curry on Instagram: "The way the expressions changed after the first bite… yeah that’s the kind of validation we like🔥 . . . #freezedried #studentfriendly #traveler #abroadstudies #symbiosispune . . . [food tasting, product sampling, honest reviews, student crowd, youth favorite, trending food brand, ready to eat meals, instant food, quick meals, convenient food options, real feedback, campus vibes, food lovers, new launch, Indian food brand]"
2.7K views
7 months ago
Instagram
spillthecurry_
NITISH KUMAR on Instagram: "₹2500 Diet Plan 👇🏻 @pintola.in - use code “Nitish10” 🧾 ₹2500 Monthly Student Budget Diet Plan (Macro Breakdown + Timing) 🥣 Meal 1: 9:00 AM – Oats Peanut Butter Bowl 50g oats – ₹35/kg → ₹1.75 1 tbsp homemade peanut butter (15g) – ₹400/kg → ₹6 150ml milk – ₹60/litre → ₹9 🟢 Macros: Protein: 10g Carbs: 30g Fats: 8g Calories: ~250 kcal 🍛 Meal 2: 1:00 PM – Soya Rice / Soya Roti (Ready to Mix) 50g dry soya chunks – ₹120/kg → ₹6 Mixed with onion + tomato + spices – ₹4 A
639.4K views
Jun 22, 2025
Instagram
ni_30_yadavv
1:00
Salma Nasrin | Food Blogger on Instagram: "4 affordable COMBO MEALS to try from @delisioso_ghy ✨ . 📍Delisioso has a new location now at SRCB Road near Examination branch, Cotton University. . Whenever you visit cotton university don’t forget to try Delisioso and their combo meals. Perfect portions for the pricing makes it a must try & a good student friendly spot. . . . . . #guwahatiforyou #guwahatifoodguide #guwahatifoodblogger #guwahatifood #streetfoodguwahati #guwahatifoodspots #hidde
484.6K views
Apr 18, 2025
Instagram
afoodieslife___
0:30
Natasha Greene on Instagram: "Follow @natashagreene, share this post, and comment “I NEED IT” to get the recipes and resources sent to you. Tasty Daniel Fast recipes to try for Week 2. Simple, satisfying meals that make staying consistent on the fast feel realistic and sustainable. This week’s menu: • Cucumber Tomato Salad • Vegan Stew Peas • Vegan Miso Ramen • Plant-Based Tostadas • Vegan Collard Greens I also prepped simple staples to mix and match throughout the week and keep meals easy and f
51K views
8 months ago
Instagram
natashagreene
0:21
gustav on Instagram: "What I eat in a day 🫶🏻 Macros and calories ⬇️ Meal 1 : 899 cals ; 28g Fat ; 88g carbs ; 72g protein. Meal 2 : 744 cals ; 19g Fat ; 132g carbs ; 19g protein. Meal 3 : 1311 cals ; 67g Fat ; 64g carbs ; 110g protein. Meal 4 : 1140 cals ; 67g Fat ; 28g carbs ; 103g protein. #student #studentfitness #lean #discipline #meals"
35.4K views
7 months ago
Instagram
gustav.maritz
0:06
Rebecca Rose on Instagram: "10 time-saving tips: 🌟 Here are 10 easy ways to save time as a student, even just doing a few of these can honestly help give you so much time back in your week and they’re all pretty low-effort to do:) * Meal prep -> cook once, eat multiple times. I just make 4-6 portions when I’m cooking a meal and freeze them * Batch your errands (laundry, food shop, post office) instead of spreading them out -> just do them all in one go and on a set day too helps so you don’t co
59.7K views
8 months ago
Instagram
thatrebeccarose
Tajri Alam Pranti on Instagram: "@bangi.mtl 🇨🇦 has the best weekly meal plan✅ Whether you're student or busy mom, bangi got your back. The freshly home cooked meal can give you the ultimate comfort.🌿 The food was flavourful and tests exactly like home 🏠 . . . . #influncer #fypシ #lifestyle #montreal #bangladeshi"
1.3K views
7 months ago
Instagram
tajrialampranti
DULRU_RAeys
8 months ago
Instagram
DM0TisBKxsj
Aug 1, 2025
Instagram
See more
More like this
Feedback